Jóga v Říčanech

Jóga v Říčanech 
úterý

Jóga pro začátečníky

Startujeme 10. 1. 2023

Od 17:30 do 18:30
A pak vždy v úterý ve stejný čas.

Přijďte vyzkoušet jógu, která Vás bude bavit.

Těšit se můžete na lekce vycházející z klasické hatha jógy se zaměřením na zdravá záda a posílení středu těla. Lekce jsou postaveny tak, aby je zvládli začátečníci. Lekce začíná zklidněním, uvědoměním si svého dechu a spojením se sebou, a pokračuje přes průpravné cviky k ásánám, mezi nimiž jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se tak její účinky. V průběhu celé hodiny pracujeme s vědomým pohybem a klademe důraz na dech. Součástí každé lekce je pak i závěrečná relaxace.

Jóga lekcí vás provede Monika

Pohyb mám ráda od malička, základní tělesnou průpravu jsem získala jako dítě díky sportovní gymnastice, a tak bylo na čem stavět, když jsem se s jógou více seznámila. Jógu aktivně praktikuji roky, nejprve jsem ji vnímala jako kompenzační cvičení k mým dalším dynamickým aktivitám, nicméně postupně jsem začala objevovat komplexnost účinků jógy jak na své fyzické, tak na psychické zdraví, což mě přivedlo až do fáze, že jsem se rozhodla stát lektorkou a předávat učení o józe dál. Jóga pro mě znamená nejen posílení a protažení svalů, ale také čistou mysl, harmonii v duši a vyrovnanou psychiku. Na lektorování mě nejvíc baví kolektivní energie, setkávání s lidmi, kteří jsou ochotní na sobě pracovat, a vidět je, jak se posouvají dál. Největší radost pak mám, když je po lekci vidím odcházet zrelaxované a s úsměvem na rtech. 

Jógahrátky s gymnastikou pro děti 6-10 let

Startujeme 10. 1. 2023 od 16:30 do 17:25
A pak vždy v úterý ve stejný čas.

Dopřejte Vašim dětem jedinečnou příležitost vyzkoušet kombinaci jógy se základy gymnastiky, která poskytne Vašemu dítěti možnost se důkladně protáhnout, ale zároveň ho naučí vnímat své tělo v souladu s dechem, správnému držení těla a základním akrobatickým prvkům, ze kterých bude těžit po zbytek svého života, nejen při hodinách tělesné výchovy ve škole. To vše v bezpečném nesoutěžním prostředí, kdy se každý může soustředit sám na sebe a není s nikým porovnáván. Věřím, že právě zvládnutí základní akrobacie, následné protažení a práce s vnímáním svého dechu a těla poskytne Vašim dětem nezbytný základ pro jakékoli další aktivity, které si v budoucnu zvolí. Lekce trvá 55 minut a je určena dětem ve věku 6- 10 let.

Na děti se bude těšit Monika

Pohyb mám ráda od malička, základní průpravu jsem získala jako dítě díky sportovní gymnastice, ze které jsem následně těžila ve všech pohybových aktivitách, co jsem kdy vyzkoušela. Své zkušenosti předávám již několik let dětem z T.J. Sokol v Říčanech, kde vedu oddíl zaměřený právě na gymnastiku. K tomu jsem přidala certifikaci lektorky jógy a tance, kdy o poznatky z těchto disciplín obohacuji své hodiny s dětmi. Práci s dětmi miluji pro jejich spontánnost a nadšení a také schopnost prožívání všech aktivit tady a teď. Zároveň práci s dětmi vnímám jako velmi důležitou, protože správné nastavení pohybových stereotypů poskytne Vašim dětem zdravý základ pro jejich další vývoj.

Jóga v Říčanech
čtvrtek

Jóga pro dvojice: dítě + dospělák

Zvu vás na hravou jógu, při které cvičí současně děti i dospělí. Chvilku spolu, chvilku zvlášť a užívají si společný čas. Vzájemná spolupráce obvykle přináší radost všem přítomným. V hodině si účastníci laskavou a hravou formou osvojí principy zdravého cvičení. Ke cvičení používáme různé pomůcky (obrázkové kartičky, cihličky, míčky, šátečky, plyšáky apod.), proto je každá hodina jiná.

Všichni si postupně zlepšují koordinaci pohybů, své soustředění, držení těla, učí se dobře dýchat, harmonizují těla zpevněním a posílením svalů. Učí se pozorovat svá těla i své pocity a vše sdílet se svým blízkým člověkem. To vše posiluje celkovou imunitu dětí i dospělých. A v neposlední řadě si všichni užíváme hodně legrace.

Čtvrtek: 16:00 - 17:00

Počet účastníků: max. 8 dvojic (příp. trojic)

Jóga pro těhulky

Lekce je vhodná pro každou těhotnou ženu, které lékař nezakázal cvičit. Pozitivní přístup ke cvičení přináší bezpečnou úlevu od zátěže, kterou těhotenství provází. Těhotenská jóga dělá dobře miminku i ženě. Mamince zpevňuje tělo a zároveň uvolňuje svaly potřebné k porodu, snižuje stres a dodává fyzickou i mentální sílu, dechová cvičení podporují proudění lymfy a usnadní dýchání při porodu. Během lekcí se těhotné učí pracovat se svými emocemi. Lekce jógy pomáhají maminkám a miminkům k vzájemnému mentálnímu propojen a jemné komunikaci. Je možné, že těhulky objeví nový jógový svět, ve kterém rády zůstanou i po porodu. A v neposlední řadě těhotné ženy na lekcích potkávají další ženy, se kterými mohou sdílet své těhotenské prožitky.

Čtvrtek: 15:00 - 15:55

Počet účastnic: max. 10

Jóga pro zdravá záda

Lekce je určená všem dospělým lidem bez věkových limitů. Během lekce se jemně protáhne a uvolní celé tělo. Hlavní náplní jsou kompenzační cviky, které propojují tradiční jógu s prvky rehabilitačního cvičení zaměřeného zejména na páteř, protažení zkrácených svalů trupu a posílení svalů ochablých. Správné dýchání podporuje celkovou kvalitu cviků. Naučené principy zdravého bezpečného pohybu mohou lidé uplatňovat i v běžném životě. Hlavním principem cvičení je dodržování ahimsy (neubližování) hlavně vůči sobě, své duši i svému tělu.

Čtvrtek: 14:00 - 14:55

Počet účastníků: max. 10

Registrační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Ceník

Chystáte se k nám na jógu poprvé?

1. Vyberte si v rozvrhu lekci, která Vás zaujala a na kterou chcete dorazit.

Detaily o délce trvání, průběhu, obtížnosti a podobně naleznete na našem webu.

2. Máte dvě možnosti, jak si poprvé lekci rezervovat:

   1. Zavolat na recepci Svět dětí na dlani a lekci si poprvé zarezervovat telefonicky
   2. Zaregistrovat a rezervovat si lekci přes formulář na webu

Prosíme, v případě, že nemůžete dorazit na lekci zrušte ji emailem, nebo na telefonu recepce, svetdetinadlani@gmail.com, nebo +420 602 540 115
Uvolníte tak místa pro další zájemce o cvičení. Děkujeme!

Na první lekci prosím přijďte o 5 - 10 minut dříve.
U lekcí jógy po pozdním příchodu již nebudete vpuštěni na lekci.

K dispozici jsou vám šatny, sprchy a kavárna s občerstvením po výkonu 😊

Děkujeme a budeme se těšit na viděnou. Namaste