Pomoc pro Natyho!

Pomoc pro Natyho!

Náš bazén ve Světě dětí na dlani navštěvuje pravidelně každý týden také 9letý Natánek.
Ve věku okolo 2 let byla jeho rodičům po několika dlouhých vyšetřeních sdělena krutá diagnóza svalové dystrofie typu Duchenne, při které dochází k velmi progresivnímu ochabování kosterního svalstva, dýchacích svalů a později i srdeční činnosti.

Toto onemocnění je bohužel z těch, která se nedají vyléčit. A právě voda Natymu hodně pomáhá zpomalovat tento vývoj a postupující nemoc.

Díky nadlehčovacím plovákům a stavu beztíže se dokáže ve vodě pohybovat sám pomocí všech končetin, jako se mu na suchu už bohužel bez potíží nedaří. Hodně mu pomáhají také vodní terapie Watsu, které probíhají ve vodě teplé 34 stupňů. Celkově je pro něj pobyt a pohyb ve vodě velmi přínosný, což se ukázalo zejména v covidovém období. Bazény byly několik měsíců zavřené a jeho nemoc zaznamenala velký progres.
Jednou ročně vyráží s maminkou k moři na delfínoterapie. Pravidelně 1-2x týdně dochází na neurorehabilitace v Centru Astra a hippotrapie.

Velkou radost mu dělají také pobyty pro rodiče s dětmi, kde se může zapojit do programu se svými vrstevníky a být součástí dětských skupin.
Všechny tyto aktivity malému chlapci pomáhají ale zároveň jsou finančně velmi nákladné a pojišťovna na vše nepřispívá. Stejně jako pořizování pomůcek usnadňujících celé rodině nelehký život - úpravy v autě, vhodné vozíky pro pohyb venku atd.

Pomoci Natánkovi můžete i Vy a to jakýmkoliv finančním příspěvkem.
Buď na jeho transparentní účet "Naděje pro Nataniela" 307295667/0300 nebo aktuálně také ve sbírce "Podpořme Natanielka s krutou diagnózou" na www.znesnaze21.cz
Toto nebo podobné onemocnění může potkat i naše děti, proto děkujeme za každou pomoc :-) 

Pokud máte v okolí blízké s podobnou diagnózou, pro které by plavání bylo také pomocí, neváhejte nás kontaktovat, společně vymyslíme jak se s vodou kamarádit a využít její výhody na maximum.

Natyho lektor Tomáš a celý tým Svět dětí na dlaní.