Plavecké brýle

Je vůbec nutné pečovat o plavecké brýle?

V této otázce si je mnoho zákazníků nejistých, protože mnozí věří, že o plavecké brýle se nemusí pečovat vůbec, jestliže se přece při každém použití namáčí do vody!
Správná péče o plavecké brýle je však velice důležitá!!! Tím se prodlužuje jejich stálá funkčnost a pružnost upevňovacího pásku.

Dbejte prosím následujících pokynů:

  1. Pozor na mechanická poškození. Při špatném skladování plaveckých brýlí mimo obal nebo pouzdro se mohou očnice poškrábat, tím se nenávratně poškodí vnější vrstva (důležité u zrcadlových skel a podobných). Stejně tak se může o ostré předměty poškodit upínací pásek.
  2. Pozor na chemické prostředky. Dlouhodobé působení kosmetických a chemických prostředků (např. tuky, oleje, kyseliny, alkohol), silného potu, vysoce chlorované vody ve spojení se slunečním zářením má špatný vliv na silikon a pryž, ze kterých je vyroben upínací pásek (pásek zpuchří a ztvrdne - přetrhne se). Působení škodí též i očnicím.

Tip pro Vás

  1. Plavecké brýle před prvním použitím vypláchněte ve vlažné vodě (udržíte v ní ruku), potom je nechte je volně uschnout, hlavně ty co mají uvnitř vrstvu antifon (ostatní můžete vysušit, vytřít).
  2. Po každém použití byste měli plavecké brýle nejprve opláchnout v čisté vodě a nechat volně uschnout (brýle s vrstvou antifon neutírejte uvnitř, odstranili by jste tuto vrstvu) - např. na ramínku společně s plaveckou čepičkou.
  3. Tímto postupem zabráníte i tvorbě plísní. PLÍSEŇ - to jsou černé tečky uvnitř plaveckých brýlí, hlavně na silikonových částech

Pro dosažení dobrého komfortu těsnosti a nošení, je bezpodmínečně nutné, abyste si plavecké brýle před jejich zakoupení vyzkoušeli, následujícím testem:

  1. Jestliže Vám brýle na okamžik samy od sebe drží na očích bez přetažení upínacího pásku přes hlavu, znamená to, že brýle dobře sedí!
  2. Před použitím brýlí si nastavte upevňovací pásek a nosní můstek tak, by brýle optimálně seděli.
  3. Nikdy nenasazujte nejprve upevňovací pásek a pak teprve obroučky - pružením pásku byste si mohli poranit obličej a tak si usaďte očnice brýlí na očích a potom pásek přetáhněte přes hlavu.

Možnosti nasazení plaveckých brýlí:

Položte si na dlaně očnice tak, aby vnitřní část jste mohli dát na oči. Upevňovací pásek nechte volně viset dolů, brýle přiložte na oči a pásek přetáhněte přes hlavu.

Jestliže je upínací pásek dvojdílný, tak si můžete jeden díl pásku nasadit na hlavu, usadit si očnice plaveckých brýlí na očích a potom přetáhnout druhý díl pásku.

Antifog - je zvláštní vrstva zabraňující zamlžení vnitřní strany čočky. Vodní kapky na vnitřní části brýlí se zjemní a tím se zredukuje zamlžování. Pokud jsou brýle vystavovány velkým teplotním změnám, je možné, že skla na krátkou dobu zamlží.

Brýle pro plavání v otevřené vodě, kde se sluneční světlo silně odráží od vodní hladiny,by měli na vnější straně obsahovat vrstvu s UV-ochranou.

Zrcadlová skla - filtrují 35 % normálních světelných a 50 % slunečních paprsků,nabízí zvýšenou ochranu proti UV záření.

Skladujte plavecké brýle v suchu a v temnu.